fbpx

SHARE WEEK 2018, czyli dzielimy się wartościowymi treściami

dyskusja Brak komentarzy

Jeśli jesteś blogerką (lub blogerem) i tworzysz własne treści, z pewnością słyszałaś o akcji SHARE WEEK. Jeśli sama nie piszesz, ale chętnie zanurzasz się w czeluściach blogosfery i masz swoje ulubione blogi, które często odwiedzasz, opowiem Ci o niej w kilku słowach. Może dzięki temu odkryjesz kolejne perełki.

SHARE WEEK to autorski projekt Andrzeja Tucholskiego, który z roku na rok zdobywa coraz większą popularność i kolejnych zwolenników. 2018 rok to już jego siódma edycja. Blogerzy polecają w formularzu trzech innych blogerów, takich których najbardziej cenią, których treści im pomagają, mają wpływ na ich codzienność. Ja biorę udział w akcji po raz pierwszy, w zasadzie rzutem na taśmę, bo swoje kandydatury można podać jeszcze tylko dziś do północy.

I nie ukrywam, mam z tym problem.

Jak wśród tylu wartościowych blogów wybrać jedynie trzy? Byłby to dla mnie kłopot nawet wówczas, gdyby Andrzej zaproponował podział na kategorie i w każdej z nich mogłabym polecić swoich trzech ulubionych twórców. Same wiecie – parenting, kulinaria, lifestyle, beauty…

Bebetalent.pl zaliczam oczywiście do blogów parentingowych, choć moim zdaniem jest o tyle nietypowy, że koncentruje się na tym, co my, rodzice możemy zrobić, jak najlepiej wspierać nasze pociechy, by w pełni realizowały swój potencjał, przejawiały talenty i odnajdywały pasję. Ale nie samym parentingiem człowiek żyje, wiec z całego serca polecam Wam dwa blogi kulinarne, które towarzyszą mi odkąd postanowiłam przygotowywać zdrowe posiłki dla mojej rodziny i wyeliminować cukier z naszej diety. No i jeden parentingowy, żeby nie było.

Oto moje typy w odwróconej kolejności alfabetycznej.

Zjem Cię – smacznie, zdrowo i często słodko

Zjem CIę logoKiedy szukam pomysłu na zdrowe śniadanie lub obiad, od razu zaglądam na bloga Ani Zjem Cię. Zawsze znajduję u niej doskonale propozycje, zarówno z kuchni tradycyjnej, jak również fit i wege. Daleko mi do Masterchefa, wiec cenię sobie szczegółowe wskazówki i podziwiam jej talent do tworzenia coraz to nowych przysmaków. Potrawy przygotowane wg jej przepisów są zdrowe, pięknie wyglądają i zawsze wychodzą, przynajmniej mnie. A daję Wam słowo, w mojej kuchni nie jest to regułą. Poza tym Ania dba o to, wpoić swoim dzieciom zdrowe nawyki żywieniowe, co również dla mnie jest szalenie istotne. W jej blogu znajdziecie fantastyczny e-blok do pobrania pt. „Legalny przemyt warzyw”, dzięki któremu łatwiej zapanować nad dietą maluchów.

 

Mój kawałek podłogi

Mój kawałek podłogi logoWyeliminowanie cukru z diety nie jest sprawą prostą, ale skoro podjęłam taką decyzję dla zdrowia mojej rodziny, to tej wersji zamierzam się trzymać. I tak sobie bezcukrowo żyjemy od listopada ubiegłego roku, co bardzo, ale to bardzo ułatwia nam Edyta, autorka bloga Mój kawałek podłogi.
Przyznaję się bez bicia – jesteśmy łasuchami. A kupowane w sklepach słodycze, nawet te z półek bio i eko, zawierają mnóstwo składników niesprzyjających naszemu zdrowiu. Na szczęście z pomocą przepisów Edyty łatwo można wyczarować w domu prawdziwe pyszności. I choć my nie zdecydowaliśmy się na dietę wegańską, wiec do przygotowania zdrowych słodyczy wykorzystuję jajka zamiast ich zamienników – efekty moich kuchennych działań są świetne. Edyta, mam nadzieję, może to potwierdzić, bo z dumą chwałę się jej moimi dziełami.

 

Mama na całego

Mama na całego logoMoją trzecią propozycją dla Was jest blog z najbliższej mi kategorii, który tworzy niezwykła kobieta – Monika, doskonała psycholog dziecięcy i mama czwórki dzieci. Jeśli szukasz odpowiedzi na pytania, w jaki sposób najlepiej ułożyć sobie relacje z nastolatkami, w blogu Mama na całego znajdziesz gotowe recepty. Dodatkowym smaczkiem są tworzone przez Monikę mądre i piękne bajki – z niezwykłymii przesłaniami, które trafiają nie tylko do najmłodszych. Moja córka ma dopiero dwa i pół roku, ale wiem, że dzięki ogromnej wiedzy i doświadczeniu Moniki, którymi się z nami dzieli w swoich fantastycznych artykułach, będę lepiej przygotowana do momentu, kiedy Bebe wkroczy w wiek nastolatki. Monika, pisz jak najwięcej!

 

Bardzo żałuję, że nie mogę zgłosić kolejnych blogowych twórców, których treści wielokrotnie mi pomagają, inspirują, dostarczają ogromnej porcji wiedzy, a czasem po prostu bawią lub wzruszają. Z całego serca polecam Wam kilka innych niezwykle wartościowych miejsc w sieci. Gorąco zachęcam – zaglądajcie i czerpcie pełnymi garściami.

http://asertywnamama.pl – czy jestem asertywna? No cóż, bywam. I wiem, że wiele z nas ma z tym niemałe kłopoty. Ale dla nas, mam, asertywność jest niezwykle istotna i warto w sobie tę cechę rozwijać. I tu z pomocą przychodzi Magda, która ma w tym zakresie ogromne doświadczenie i przez wiele lat prowadziła warsztaty z asertywności.

http://jazwyklamatkaa.pl – blog Klaudii, dla mnie matki absolutnie niezwykłej i autorki akcji społecznej #jestembadamsie, uświadamiającej kobiety, jak ważne są badania profilaktyczne. Klaudia nie tylko odkrywa przed nami smaki życia, ale dzieli się też swoimi niezwykle trudnymi doświadczeniami, które wycisnęły z moich oczu niejedną łzę.

https://www.katarzynapluska.pl czyli Miękko o kompetencjach, by Katarzyna Płuska – niewyczerpane źródło wiedzy z zakresu socjologii i psychologii społecznej, obejmujące tematy, dotyczące komunikacji międzyludzkiej, emocji, kompetencji miękkich. Znajdziecie tu też sporo testów, dzięki którym poznacie siebie lepiej, a ich wyniki mogą Was naprawdę zaskoczyć.

http://odnova.net – to blog Karoliny, która pisze m.in. o tym, jak radzić sobie z trudnymi emocjami, bo przecież macierzyństwo to nie tylko lukier z instagramowych obrazków. To kopalnia wiedzy z zakresu psychologii, kształtowania pozytywnych relacji w rodzinie, skutecznej komunikacji z dziećmi i w partnerstwie.

http://www.pozytywnydom.com – to pozytywny blog Eweliny, która fantastycznie pisze o rodzicielstwie oraz podróżach, których, jako pilot wycieczek, ma na koncie sporo. Mamy ze sobą wiele wspólnego, ja również z wykształcenia jestem filologiem oraz mam na swoim koncie pracę w charakterze dziennikarki sportowej.

http://ronja.pl to blog Renaty, która pisze o świadomym rodzicielstwie bez napinki i rywalizacji. Prezentuje przy tym uroki Skandynawii. A ja Skandynawię i tamtejsze podejście do życia ogromnie cenię, a magii tamtejszej przyrody po prostu nie mogę się oprzeć.

http://zorganizujsobiezycie.pl to blog Iwony, która dzięki doskonałej organizacji osiąga znakomite rezultaty w każdej sferze swojego życia. Kto nie chciałby korzystać z gotowych recept na to, by odnieść sukces w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości? Ja chcę, dlatego często zaglądam do Iwony, do czego i Was zachęcam.

 

Spodobał Ci się ten post? Uważasz, że przyda się Twoim znajomym? Będzie nam bardzo miło, jeśli:
go udostępnisz,
zostawisz komentarz,
dołączysz do naszego fanpage’a, gdzie publikujemy ciekawe treści, których nie znajdziesz na blogu,
dołączysz do nas na Instagramie

 

Bebe Talent NEWSLETTER

Zapisz się i pobierz bezpłatnie e-book "CZY MASZ W DOMU MŁODEGO EINSTEINA czyli po czym poznać uzdolnione dziecko"

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

Twoje dane są u mnie bezpieczne.

Bebe Talent NEWSLETTER

Zapisz się i pobierz bezpłatnie e-book "CZY MASZ W DOMU MŁODEGO EINSTEINA czyli po czym poznać uzdolnione dziecko"

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

Twoje dane są u mnie bezpieczne.

Follow Monika:

Bebetalent.pl nie jest typowym blogiem parentingowym. Powstał z misji znalezienia odpowiedzi na pytanie, jak pomóc dziecku rozwinąć pełnię potencjału i odnaleźć pasję, która poprowadzi je przez życie.

Latest posts from